У закладі дошкільної освіти «Джерельце» створено всі умови для проведення фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми. Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів.

На території садочка є два спортивних майданчика.

Для активізації рухової активності дітей на прогулянці обладнано сучасні ігрові майданчики.

В кожній віковій групі створено фізкультурно-оздоровчі осередки, оснащені сучасним спортивно-ігровим інвентарем та обладнанням для корекційно-розвивальних вправ.

Сучасна фізкультурна зала дає можливість проводити різні форми фізкультурної роботи з дітьми дошкільного віку.

/Files/images/1/DSC_0768.JPG

Щоранку проводиться ранкова гімнастика, яка позитивно впливає на здоров’я та фізичний розвиток дошкільнят.

Фізкультурні заняття є пріоритетними у процесі систематичного, послідовного формування, закріплення і вдосконалення основних рухових умінь та навичок у дітей, розвитку їхніх фізичних якостей.

Основою більшості таких занять є ігрове дійство з використанням методики М.М.Єфименка, в які ненав’язливо вплітаються навчальні, корекційні, оздоровчі та виховні завдання.

/Files/images/1/DSC_0876.JPG

Важливу роль у зміцненні здоров’я малят та забезпечення потреби рухової активності в умовах ЗДО відіграють щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Особливого значення, як форми активізації рухового режиму, набуває організована та самостійна рухова діяльність. Рухливі ігри плануються та проводяться з урахуванням бажань та інтересів дітей.

Вже декілька років в нашому закладі інструктор з фізичної культури вчить дітей іграм спортивного характеру, такі як «Футбол», «Бадмінтон», «Городки». Традиційними стали тематичні прогулянки, до яких залучаються батьки вихованців. В залежності від пори року – «велопрогулянки», «велоперегони», «лижні прогулянки», «перегони на санчатах», «автоперегони» – формують у дітей щоденну потребу до рухової активності.

/Files/images/1/DSC_11582.JPG

«Велопогулянки» та «Велоперегони» проводяться з дітьми середніх та старших груп весною, влітку, восени. Вони мають різну тему, ставлять за мету різні завдання, але є одна спільна ціль – зацікавити захопити дітей катанням на велосипедах, самокатах, велоролерах.

/Files/images/1/DSC_09112.JPG

Взимку цікавими є «Перегони на санчатах», до яких залучаються і батьки, а також «Лижні прогулянки». Діти навчаються кататися на лижах, утримуючи рівновагу, об’їжджати перепони. Більшість дітей робить це вперше в своєму житті. Це їх захоплює.

Гімнастика після денного сну налаштовує дитячий організм на активну та продуктивну діяльність.

З метою поліпшення здоров’я дітей здійснюються оздоровчі та профілактичні заходи, які включають різноманітні форми роботи:

- загартувальні процедури: умивання холодною водою, повітряні та сонячні ванни, провітрювання, ходіння босоніж (влітку);

- різні види масажів;

- використання нестандартного фізкультурного обладнання для профілактики плоскостопості та осанки;

- фітболгімнастика;

- артерапія;

- дихальні вправи тощо.

Особливий заряд радості, бадьорості дарують дітям спортивні розваги, свята, Дні здоров'я. На них діти не лише демонструють свої досягнення в спорті, а й ненав’язливо залучаються до пропагування здорового способу життя, безпеки життєдіяльності, товариських дружніх стосунків.

/Files/images/1/20200224_110545-COLLAGE.jpg

Для підтримки бажання до самоосвіти та самореалізації в дошкільному закладі плануються та проводяться різні види роботи з педагогами: консультації, семінари-практикуми, майстер-класи, на яких вихователі знайомляться з новими методиками, інноваційними технологіями, практично навчаються та презентують свої напрацювання перед колегами.

Маючи значні напрацювання з фізкультурно-оздоровчої роботи, творчий колектив ЗДО «Джерельце» постійно ділиться досвідом на семінарах, методичних об’єднаннях для педагогів міста.

Головним пріоритетом у практиці роботи закладу на сучасному етапі є співпраця з родиною, активне залучення сім'ї до навчально-виховного процесу, презентації кращого сімейного досвіду на загальних та групових батьківських зборах. Батьки залучаються до організації та проведення цікавих спільних прогулянок, на яких вони є активними учасниками разом з дітьми, проведення майстер-класів для дошкільників: навчання футболу, ритміці, гімнастиці. Традиційним є щорічне музично-спортивне свято, яке має різну тематику та присвячене до Дня захисту дітей. Це урочиста подія, метою якої є об’єднання всіх учасників освітнього процесу: працівників закладу, батьків та дітей в команду однодумців,

Тільки разом, тільки спільними зусиллями ми закладемо зерна добра, поваги, любові в душі серця наших малюків, прищепимо звичку та потребу до збереження свого здоров’я, сформуємо активного громадянина нашої країни.

Кiлькiсть переглядiв: 457

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.