Щеплення є необхідним

/Files/images/News06.03.2012_3.jpg

Кожна четверта дитина в Україні помирає від дифтерії, інформує Міністерство охорони здоров’я. Проти таких небезпечних інфекційних хвороб, як дифтерія чи туберкульоз, щеплення є необхідним. За словами директора Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення Раїси Мойсеєнко, масова відмова від вакцинації може спричинити спалах цих недуг. «Продовжує спостерігатись дифтерія, а якщо є ця інфекція на території України, то ризик її передачі є надзвичайно високим. Тільки за нашими офіційними даними, 25% дітей в попередньому році померли із тих, які захворіли на дифтерію. Щеплення робити треба. Вакцини, які застосовуються сьогодні на території України, є безпечними і перевіреними. Ці вакцини застосовуються в найрозвиненіших країнах світу».

Чи є вакцини безпечними?

Знаючи із новин про трагічні випадки після щеплень, сім’я 5-річного киянина Богдана ставиться до вакцинації дитини із острахом. Але все ж таки йде на такий крок, бо не хоче залишити хлопчика зі слабким імунітетом. Як каже бабуся малюка Людмила Петрівна, наразі ніяких претензій до лікарів у неї не було. «Дитину заводять до лікаря в кабінет у садочку і він по плану в конкретний день робить щеплення. Ніяких проблем. Батькам говоримо, щоб не намочили у воді, 3 дні не купали й стежили за температурою».

В Україні майже не використовуються зареєстровані методи діагностики, які б дозволили виявити алергічні реакції на компоненти вакцини, зазначає В’ячеслав Костилєв, президент ГО «Ліга захисту громадянських прав». «Єдиний спосіб з’ясувати, чи не є вакцина небезпечною для дитини, це введення її до організму. Зараз в Україні не існує можливості ретельного дослідження складу та якості вакцини навіть під час її реєстрації. Обстеження дітей перед щепленнями не забезпечує виявлення небезпечних станів, не проводиться навіть аналіз крові, не використовуються цілком доступні методи діагностики, які дозволяють підвищити безпеку вакцинації».

Кожна партія вакцини, яку завозять на територію України, проходить лабораторний контроль, стверджує Петро Багрій, президент Асоціації фармацевтичних виробників. «У флакончику 10 доз вакцин, 9 людей живі й здорові, а один – помер. Де логіка? Якщо б вакцина була погана, то мало б щось статися із усіма 10. Інше питання, коли лікарі зробили щеплення людині, якій вакцинація була протипоказана».

Педіатр Зоя Дергачова радить вакцинувати дітлахів в індивідуальному порядку і лише від справді небезпечних інфекцій. Таких у переліку Міністерства охорони здоров’я України налічується 10: проти туберкульозу, гепатиту В, дифтерії, кашлюка, правця, кору, паротиту, краснухи, полімієліту та гемофільної інфекції. «По-перше, потрібно визначити титр антитіл до інфекцій, які хочуть вакцинувати. У дитини, можливо, вже є захисний титр антитіл, він міг його отримати, наприклад, від матері. Зрештою, ніхто не відміняв природний імунітет. Але якщо з вакцинацією пішли на великий титр антитіл, то виникає «гіперімунізація», яка може загрожувати життю».

Користь у сотні раз більша, ніж можливі ускладнення

Альтернативи щепленню наразі не існує, стверджує колишній міністр охорони здоров’я Микола Поліщук. Це найкращий метод запобігти поширенню інфекційних хвороб. « Будь-яке втручання завжди може мати якісь наслідки. І в інструкції до вакцинації теж є попередження про можливі наслідки. Але якщо ми оцінюємо користь та шкоду від цього, то ми бачимо, що користь у сотні раз більша, ніж можливі ускладнення. В Україні в середньому близько 10-15% відмовників, а в Донецькій області – 40%».

Лише після того, як в Україні не на словах, а на ділі почнуть реформу охорони здоров’я, скандали у цій галузі будуть постійними, так вважає правозахисник Дмитро Гройсман. «Система охорони здоров’я є величезним джерелом фінансових зловживань. Немає громадського контролю й прозорості».

ХАРЧУВАННЯ

Раціональне харчування - одна з основних умов здоров'я людини, її довголіття, плідної праці.

Харчування має не тільки компенсувати енергію, яку витрачає дитина, але й забезпечувати матеріал, необхідний для зростання та розвитку всіх органів і систем організму. Досліджено, що процеси обміну речовин у дітей ідуть значно інтенсивніше, ніж у дорослих. Діти більше рухаються й гуляють, що теж спричиняє значні енергетичні витрати.

У їжі слід обов'язково поєднувати в правильному співвідношенні речовини, які входять до складу тканин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, воду.

У дитячому харчуванні мають братися до уваги якісні показники білків. Найціннішим і найбільш корисним для зростання дитини є тваринний білок. Достатня його кількість наявна у м'ясі, рибі, молоці, яйцях тощо. Основними джерелами рослинного білка є хліб, крупи, макарони.

Важливу роль відіграють жири. Вони є пластичним матеріалом, розчинниками вітамінів А й В. Але надмір жирів шкідливий, бо призводить до порушення обміну речовин, погіршення засвоєння білка, іноді викликає розлади органів травлення. Жири, як і вуглеводи, є джерелом поповнення енергії.

Вуглеводи - основний матеріал для енергії м'язової діяльності. Велика їх кількість є в овочах, фруктах, ягодах, соках, молоці, які містять багато глюкози та фруктози.

У щоденному раціоні дитини обов'язково мають бути вітаміни, їх брак різко погіршує стан здоров'я, зростання й розвиток організму. Вони беруть участь в обміні білків, жирів, вуглеводів, регулюють окремі біохімічні й фізіологічні процеси, забезпечують життєві функції організму.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПРО ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

Харчування - невідємна частина оздоровлення дитини

Що краще їсти вранці?


Після сну дайте дитині води- у такій кількості, якої вона потребує.Через 15-30 хв або пізніше запропонуйте дитині розведений сік із сезонних фруктів. Для кращого перетравлення їжі соки дітям розводять водою у пропорції 1:1 або 1 частина води і 2 частини соку. Саме сінаданок має містити гарячу страву- з сиру, яєць, крупи (молочна каша),м’яса а також гарячий напій (чай, какао, кавовий напій з молоком) або вітамінні напої і соки.

Що краще вживати на обід?

На обід обовязковою є перша страва, мясна чи рибна страва з гарніром, у тому числі з овочів, і напій (сік, компоти із сухих чи свіжих фруктів). Доречно в обід давати свіжі фрукти.

Як не варто давати дитині м’ясо?

У жодному разі не можна давати кісткові бульйони! НЕ потрібні також і жирні бульйони. Не частіше як 4 рази на тиждень можна давати м‘ясо, але не сосиски і не ковбасу. Не варто давати м‘ясо з картоплею, це поєднання несприятливе для травлення.

Що краще їсти на полуденок?

Через 2-3 години можна запропонувати компот, печене яблуко, чай з сухарями, сушкою, не жирним печивом.

Що краще їсти на вечерю?

Вечеря має складатися з білкової їжі. Рекомендується риба, молочні продукти,крупи,овочеві , яєчні, творожні страви.А от мясні страви перед сном не рекомендуються. Діти із задоволенням їдять картопрлю з квашеною капустою чи солоним огірком. Якщо дитина любить яйця, два-три рази на тиждень дайте їй яєчню. Можна запропонувати 1-2 варені яйця, але не додавати до них ще якісь страви. Власне перед сном можна дати склянку кефіру, молока, ряжанки з печивом, булочкою тощо.

Повторення в раціоні одних і тих саимх страв чи кулінарних виробів у найближчі дні недопустимо. Під час пригутування страв можна використовувати білі корені (петрушки, селери,пастернаку), зелень кропу, лаврове листя, свіжу зелень, корицю, ванілін.

Ось таке просте, але розумне харчування принесе користь вашій дитині. Звичайно, якщо дитина має певне захворювання,
то лікар разом з батьками можуть коригувати дієту, виходячи з конкретних особливостей.

Кiлькiсть переглядiв: 444

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.